kniha » Smrtící bílá
má v knihovně 3
hodnotilo: 1
60%
Smrtící bílá Více vydání = více obálek.

Robert Galbraith

Smrtící bílá

Kniha vyšla i pod názvem:
Smrtiaca biela
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Cormoran Strike
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originální název: Lethal White
originál vyšel: 2018

vydání: Kniha Zlín (web) 2019; Lindeni 2019

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Smrtící bílá

Když do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika přijde nepokojný, utrápený mladík Billy a požádá ho o pomoc při vyšetřování zločinu, jehož byl podle své vzpomínky svědkem v dětství, Strika to hluboce zneklidní. Třebaže je Billy očividně duševně nevyrovnaný a nedokáže se upamatovat na mnoho podrobností, čiší z jeho příběhu i z něho samého jistá upřímnost. Než ho však Strike stačí důkladněji vyslechnout, Billy z jeho kanceláře v panice uteče.
Ve snaze přijít na kloub záhadě skryté v Billyho příběhu se Strike a Robin Ellacottová – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – vydávají na spletitou cestu, která je přivede do chudých londýnských čtvrtí, tajné svatyně uvnitř Parlamentu i do krásného, ale pochmurného venkovského sídla.
A během nepřehledného vyšetřování má zároveň Strikův soukromý život daleko k jednoduchosti: Jelikož se nedávno jako soukromý detektiv značně proslavil, nemůže už pracovat nenápadně v zákulisí, jak to kdysi dělával. A jeho vztah s někdejší asistentkou je navíc křehčí než kdy dřív – Robin je nyní pro Strika nedocenitelná v jejich podniku, ale jejich osobní vztah je přitom mnohem komplikovanější.

Smrtící bílá, dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha, je napínavý příběh plný tajemství a zároveň další pokračování strhujícího vyprávění o stále se proměňujícím vztahu Cormorana Strika a Robin Ellacottové.


Jiné ocenění :
2018 – Goodreads Choice Awards – Best Mystery & Thriller – 3. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Naposlech.cz (Lukáš Vavrečka) - audiokniha