kniha » Krvavý květ
hodnotilo:
0%
Krvavý květ Více vydání = více obálek.

Louise Boije af Gennäs

Krvavý květ

Kniha vyšla i pod názvem:
Krvavý boľševník
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Vzdor
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller

originální název: Blodlokan
originál vyšel: 2018

vydání: Kalibr (web) 2019; Ikar SK (web) 2020


SERIE: Vzdor
[1] Krvavý květ
Informace / Anotace ke knize: Krvavý květ

Sara se po podivné smrti svého otce a děsivém znásilnění rozhodne přestěhovat z malého švédského města do anonymního Stockholmu a začít zde s čistým štítem. Jenže od začátku nic nejde podle plánu – může si dovolit jenom hrozné bydlení na špinavém předměstí a jedinou prací, kterou si najde, je výpomoc v bistru.
Nepřijde jí však podezřelé, že se její život zničehonic začne až příliš rychlým tempem měnit k lepšímu, když získá skvělou a dobře placenou práci, krásné bydlení i nové kamarády a dokonce i přítele. Má přece odhodlání.
Časem si ovšem divných věcí, které se okolo ní dějí, začne všímat i ona. Má pocit, že jí někdo sleduje, že se jí někdo přehrabuje ve věcech, a pak se dokonce na jejím Instagramu objeví fotka jí samotné, jak spí ve vaně. Když se rozhodne navštívit svého psychologa, obyvatelka domu jí řekne, že tam žádný psycholog nikdy ordinaci neměl. A Sara pomalu zjišťuje, že všechny tyhle podivné situace nějakým způsobem odkazují k práci jejího otce, vysoce postaveného státního úředníka, který po sobě zanechal složku s novinovými výstřižky, jejichž valná část se týká případů, kdy Švédsko nějakým způsobem porušovalo lidská práva…