kniha » Temná svatá noc
chce si přečíst 2 | má v knihovně 3
hodnotilo:
0%
Temná svatá noc Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Temná svatá noc

Kniha vyšla i pod názvem:
Tichá noc
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Renée Ballardová
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní

originální název: Dark Sacred Night
originál vyšel: 2018

vydání: Domino (web) 2019; Slovart SK (web) 2019


SERIE: Renée Ballardová
[1] Noční směna
[2] Temná svatá noc
Informace / Anotace ke knize: Temná svatá noc

Renée Ballardová má za sebou další noční směnu. Když se nad ránem vrátí na stanici, přistihne u kartotéky s dávno vyřazenými policejními záznamy cizího člověka.
Tou neoprávněnou osobou je penzionovaný detektiv Harry Bosch. Ano, díky starému přátelství s poručíkem se vloudil do policejního archivu, to uznává. Udělal to ale z dobrého důvodu: snaží se pohnout s jedním dávno odloženým případem, který mu stále nedá spát.
Ballardová narušitele nekompromisně vykáže, ale když po krátkém pátrání zjistí, o co konkrétně se Bosch zajímal, neubrání se návalu soucitu i zlosti. Složka, kterou Bosch prohledával, totiž ukrývá dokumentaci k případu Daisy Claytonové, zoufalé patnáctileté holky, která se po útěku z domova potloukala po ulicích Hollywoodu, než ji kdosi zavraždil a její tělo pohodil na skládku.
Pachatel tak odporného činu nemůže zůstat neodhalen, v tom jsou Ballardová a Bosch zajedno. S buldočí posedlostí, jim oběma tak vlastní, se pouštějí do společného pátrání po tom, co přesně se Daisy stalo a kdo ji tak brutálně sprovodil ze světa.