kniha » 55
hodnotilo: 1
50%
55 Více vydání = více obálek.

James Delargy

55

Kategorie: thriller

originální název: 55 .
jiný (obecně známý) název: Fifty Five
originál vyšel: 2019

vydání: Ikar SK (web) 2019; Domino (web) 2020


Informace / Anotace ke knize: 55

Vrahovou rukou už zemřelo 54 obětí. Kdo bude mít číslo 55?
Wilbrook v Západní Austrálii je ospalé zaprášené městečko, které od světa dělí dlouhé míle neprozkoumané pouště. Bydlí v něm hrstka lidí, mezi nimi i seržant Chandler Jenkins, který je hrdým velitelem místní policejní stanice. Celý život řeší domácí hádky, stížnosti na nadměrný hluk a občasné potyčky.
To se však změní jednoho horkého dne, když se na Chandlerovu stanici vpotácí neznámý mladý muž. Je zraněný, pokrytý zaschlou krví. Jmenuje se Gabriel a vypráví Chandlerovi, co se mu přihodilo.
Byl omámen drogami, odvezen do chaty v horách a spoután řetězy. Muž, který ho unesl, se jmenuje Heath. Řekl Gabrielovi, že bude číslem 55. Jeho padesátá pátá oběť.
Heath je sériový vrah.
Gabrielovi se podařilo uprchnout přes planinu plnou hrobů. Teď konečně dorazil do městečka a může vypovědět svůj neuvěřitelný příběh.
Než se policejní velitel stačí pustit do pátrání, na stanici se dostaví Heath a vypráví Chandlerovi, co se mu přihodilo.
Byl omámen drogami, odvezen do chaty v horách a spoután řetězy. Muž, který ho unesl, se jmenuje Gabriel. Řekl Heathovi, že bude číslem 55. Jeho padesátá pátá oběť.
Gabriel je sériový vrah.
Který z mužů říká pravdu? Vyřeší Chandler záhadný případ dřív, než vrah udeří znovu?