kniha » Providence
hodnotilo: 1
60%
Providence

Caroline Kepnes

Providence

Kategorie: thriller - fantaskní

originální název: Providence.
originál vyšel: 2018

vydání: Domino (web) 2019


Informace / Anotace ke knize: Providence

Jon. Nenápadný třináctiletý chlapec. Odstrkovaný, přehlížený, šikanovaný. Téměř nikoho nezajímal, a to ani tehdy, když beze stopy zmizel. Když se pak o čtyři roky později téměř dospělý vrací, nepamatuje si, co se s ním dělo. Vypadá jinak, chová se jinak. O svém únosci nechce mluvit, a navíc v sobě odhaluje velmi nebezpečnou schopnost…
Chloe. Mladá nadějná malířka, jediná, která neztratila naději, když její nejlepší kamarád zmizel. Chloe má před sebou úspěšnou kariéru, zmítají se v ní však protichůdné pocity. Miluje Jona, ten ji ale bez vysvětlení odmítá. Co se stalo tehdy, když Jon zmizel? Bude ještě někdy součástí Chloeina života?
Eggs. Zkušený detektiv staré školy, spořádaný muž. V mravenčí policejní práci se spoléhá na instinkt a smysl pro detail. Když v městečku Providence začnou umírat mladí lidé na srdeční selhání, vypozoruje Eggs v jejich úmrtích jakýsi podivný vzorec. Navzdory nadřízeným i svým blízkým nepolevuje v pátrání – je totiž přesvědčený že se ocitl na stopě velkého případu. Případu, v němž figuruje monstrum.

Caroline Kepnes, autorka světového bestselleru Ty, přichází po několika letech s příběhem, který znovu dokazuje, proč ji Stephen King označil za jeden z největších literárních talentů dnešní doby.