kniha » Kouřová clona
hodnotilo:
0%
Kouřová clona Více vydání = více obálek.

Sandra Brown

Kouřová clona

Kategorie: thriller - romantika

originální název: Smoke Screen
originál vyšel: 2008

vydání: Ikar CZ (web) 2011; Ikar CZ (web) 2019


Informace / Anotace ke knize: Kouřová clona

Když se televizní reportérka Britt Shelleyová probudí vedle Jaye Burgesse, vycházející hvězdy charlestonské policie, nevzpomíná si, jak se tam dostala. A už vůbec ne, proč je Jay mrtvý.
Pohledný Jay, který uměl užívat života, se stal hrdinou katastrofálního požáru policejní stanice, k němuž došlo před pěti lety. Neštěstí si vyžádalo sedm obětí, ale nebýt Jaye a dalších tří statečných, kteří s nasazením života odváděli lidi do bezpečí, vše mohlo dopadnout mnohem hůř.
Hasič Raley Gannon, celoživotní Jayův přítel, ten den nesloužil. Nepatřil proto k těm, kteří se při požáru vyznamenali. Dostal však za úkol prověřit, co požár způsobilo. Vyšetřování nemohl nikdy dokončit, neboť v jednu osudovou noc se jeho život zhroutil. Raley se musel vzdát práce, pro niž žil, dívky, kterou miloval, a to vše jenom proto, že mu ukřivdili lidé, jimž nejvíce důvěřoval. Pět let choval zášť k těm, kteří zneužili svého postavení, a přemýšlel, jak si s nimi vyrovná účty.
Příležitost se naskytne, když se dozví o šokující smrti Jaye Burgesse a uslyší krásnou reportérku tvrdit, že si vůbec nevzpomíná na večer, který s Burgessem trávila. Při vyšetřování vzrůstá podezření proti Britt Shelleyové a Raley si uvědomí, že právě tato žena je možná jeho jedinou nadějí, aby očistil své jméno…
Postupně Raley a Britt odhalují souvislosti podivného případu, a tím se vystavují stále většímu nebezpečí. V sázce je nejen touha veřejně odhalit pravdu; oba chtějí přežít a získat šanci na společnou budoucnost.