kniha » Lov zmije
hodnotilo:
0%
Lov zmije

Ralph Pezzullo
Don Mann

Lov zmije

série: SEAL Team Six
díl v sérii: 7

Kategorie: thriller - military

originální název: Hunt the Viper
originál vyšel: 2018

vydání: CPress (web) 2020


SERIE: SEAL Team Six
[1] Lov vlka
[2] Lov škorpiona
[3] Lov sokola
[4] Lov šakala
[5] Lov lišky
[6] Lov draka
[7] Lov zmije
Informace / Anotace ke knize: Lov zmije

Další šokující a současně autentický thriller Dona Manna a Ralpha Pezzulla posílá Thomase Crockera a jeho šest spolubojovníků z jednotek SEAL, aby čelili generálovi ISIS přezdívanému Zmije během okupace syrského Aleppa.
Navzdory úsilí Assadovy vlády a jejích ruských a tureckých spojenců podléhají rozsáhlá území Sýrie i nadále Islámskému státu. Zatímco se Crocker a jeho přátelé z Černého družstva SEAL Team Six snaží pomoct malému kurdskému městu zorganizovat odpor, propojí se Crockerovy osudy nečekaně se Séverine – francouzskou epidemioložkou pracující pro Lékaře bez hranic.
Když Séverine a její kolegové založí provizorní nemocnici v obleženém Aleppu, Crocker je varuje. Dobře ví, že samotný status nevládní organizace neposkytuje žádnou ochranu před Zmijí, brutálním velitelem ISIS s hlubokou osobní nenávistí vůči Západu. Když jeho vojáci unesou jednu ze Séverininých kolegyň, musí Crocker nasadit všechny páky, aby zahájil záchrannou misi. Ovšem v situaci, kdy se USA oficiálně v oblasti neangažují, mu nezbývá než riskovat a jít až za hranice povoleného – tak daleko, kam jej budou následovat jeho spolubojovníci. Cílem totiž není nic menšího než záchrana nevinných životů.