kniha » Šesté dítě
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
Šesté dítě Více vydání = více obálek.

J. D. Barker

Šesté dítě

série: Sam Porter
díl v sérii: 3

Kategorie: detektivní

originální název: The Sixth Wicked Child
originál vyšel: 2019

vydání: Domino (web) 2020; Domino (web) 2022

odkazy: 2x [recenze]


SERIE: Sam Porter
[1] Čtvrtá opice
[2] Pátá oběť
[3] Šesté dítě
Informace / Anotace ke knize: Šesté dítě

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá.
Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech.
Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí.
Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.

 

Externí odkazy:

[recenze] Vášnivá čtenářka (Zuzka)
[recenze] Chrudimka.cz (Veronika Esserová)