kniha » Mizející dívky
chce si přečíst 1 | má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Mizející dívky Více vydání = více obálek.

Lisa Regan

Mizející dívky

Kniha vyšla i pod názvem:
Miznúce dievčatá
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Josie Quinnová
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Vanishing Girls
originál vyšel: 2018

vydání: Grada Publishing (CZ) (web) 2020; Grada Publishing (SK) 2021

odkazy: 4x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Mizející dívky

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat.
Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona.
Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky…
Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí?
Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?

 

Externí odkazy:

[recenze] Krajské listy (Zdeněk Svoboda)
[recenze] Vaše literatura (Tereza Zítková)
[recenze] Hlava V Knihách (Betty Pávková)
[recenze] Prečítané.sk (Deni - Denisa)