kniha » Mnoho strak věští vraždu
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
90%
Mnoho strak věští vraždu

Anthony Horowitz

Mnoho strak věští vraždu

série: Susan Ryelandová
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Magpie Murders
originál vyšel: 2016

vydání: Argo (web) 2020


SERIE: Susan Ryelandová
[1] Mnoho strak věští vraždu
[2] Vražda ve Večernici
Informace / Anotace ke knize: Mnoho strak věští vraždu

Alan Conway je úspěšný autor detektivních románů. Jeho redaktorka Susan Ryelandová s ním pracuje už řadu let a důvěrně zná jeho detektiva Atticuse Pünda, který řeší případy narušující život v ospalých anglických vesničkách. Alanovo tradiční vyprávění je poctou královnám klasické britské detektivky, jako jsou Agatha Christie a Dorothy L. Sayersová a je nesmírně úspěšné. Tak úspěšné, že Susan musí dál snášet jeho problematické chování, pokud si chce svou práci udržet. Když Susan dostane nejnovější Alanův rukopis, ve kterém Atticus Pünd vyšetřuje vraždu v anglickém panském domě Pye Hall, není důvod si myslet, že by se měl nějak lišit od ostatních. Jsou zde mrtvá těla, řada neobvyklých podezřelých a také množství falešných stop a vodítek. Ale čím víc Susan z románu přečte, tím víc si uvědomuje, že mezi řádky rukopisu je ukryt ještě další příběh plný žárlivosti, chamtivosti a bezohledných ambicí, který brzy povede k vraždě.

Tento brilantní, strhující thriller od autora románů Moriarty, Dům hedvábí a bondovek Modrý diamant, Navždy a den propojuje klasickou detektivku hodnou Agathy Christie se stejně geniální moderní zápletkou, díky níž se čtenář stává detektivem.
Rafinovaně temný, inteligentní a nemilosrdně napínavý román Mnoho strak věští vraždu je mistrovským pojednáním detektivky ze starých dob.