kniha » Lars pod palbou
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 2
85%
Lars pod palbou

Daniel Gris

Lars pod palbou

série: Lars
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originál vyšel: 2021

vydání: Mystery Press (web) 2021

odkazy: 1x [recenze]


Komentáře:
trudoš  | **** 11.03.2021 20:25

Spisovatel (a s ním potažmo i hrdina) se vrátil k tomu, co umí nejlépe – k práci soukromého očka, kdy zdánlivě nemožný případ vyřeší během několika dní. Co by to však bylo za zápletku, kdyby všechno šlo podle jasného plánu? Než bys řekl „vypni-tu-blbou-písničku“ ocitá se Lars za katrem a to hned s vraždou prvního stupně na krku. Tohle nevypadá dobře, ani když se na celou věc podíváte skrz růžové brýle…
Svérázný thriller kombinovaný s proslovy o muzice, které jsou ve svém důsledku zajímavější než celá dějová osnova. A přitom se s autorem nemusíte žánrově potkat, přesto vás jeho glosy o kapelách a jejich tvorbě zaručeně nadchnou. Tím však nechci říct, že by obsah stál za pendrek. Oproti předchozím dvěma knihám získala koncepce na celistvosti, takže vývoj událostí má po celou dobu jasnou souvztažnost. Jen se nedá říct, že by Lars byl nějakou reinkarnací Velkého detektiva, protože většinu záhad rozlouskne buď za pomoci svých pěstí, nebo náhody, uplacené alkoholem. Ale zas bubnuje jako král.

Lmslaver  | ****1/2 13.10.2021 09:07

Soukromé očko Lars počtvrté a tentokrát mu čmuchání jde na výbornou, po stopě jde jako nabuzený ohař. Když k tomu přidáme kvalitní tvrdou muziku a pití, byť jen na papíře, tak letí stránka za stránkou. Když Larsovi odpustím pár malých nepřesností a štědrou porci náhod, i s tím, že jsem pachatele odhalil o tročku dřív než on, jde opravdu o skvělé čtení.