kniha » Sherlock Holmes a Boží dech
má v knihovně 2
hodnotilo: 2
70%
Sherlock Holmes a Boží dech

Guy Adams

Sherlock Holmes a Boží dech

série: Fantastický Sherlock Holmes
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Sherlock Holmes

Kategorie: detektivní - fantaskní

originální název: Sherlock Holmes - The Breath of God
originál vyšel: 2011

vydání: Dobrovský (web) 2021

odkazy: 1x [info]


Informace / Anotace ke knize: Sherlock Holmes a Boží dech

Devatenácté století se chýlí ke konci. Na jeho místo přichází století dvacáté, století změny a vědy – století, v němž budou všechny pověry a předsudky minulosti vyvráceny. Nebo ne?
Někdo se tomu ze všech sil snaží zabránit. V londýnském sněhu je nalezeno rozdrcené tělo. Poblíž nejsou žádné stopy, takže to vypadá, jako by oběť zabil pouhý vzduch. Jde o první ze série útoků, při níž přijde o život několik prominentních londýnských okultistů. Sherlock Holmes a doktor Watson cestují do Skotska, aby se setkali s proslulým Aleisterem Crowleym, o němž doufají, že jim pomůže přijít těmto záhadám na kloub.
Naši přátelé se ocitají v obležení temných sil. Jsou na stopě něčemu neuvěřitelnému a úděsnému, a Holmesovy racionalistické názory podstupují tvrdou zkoušku. Slavné dvojici pomáhá skupina nejslavnějších okultních mozků v zemi: takzvaný „paranormální lékař“ John Silence, vyšetřovatel nadpřirozených jevů Thomas Carnacki a démonolog a odborník na staré runy Julian Karswell. Budou na tento případ stačit?

 

Externí odkazy:

[info] Legie