kniha » Poprava
má v knihovně 2
hodnotilo: 1
80%
Poprava

Yrsa Sigurðardóttir

Poprava

série: Freyja & Huldar
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originální název: Gatið
jiný (obecně známý) název: Gallows Rock
originál vyšel: 2017

vydání: Metafora (CZ) (web) 2021

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Freyja & Huldar
[1] DNA
[2] Černá díra
[3] Katarze
[4] Poprava
[5] Panenka
[6] Ticho
Informace / Anotace ke knize: Poprava

Na ponurých lávových polích nedaleko Reykjavíku stojí popraviště. Z místa, kde dřív končily životy odsouzenců, je dnes turistická atrakce. Nebo spíše byla – až do chladného rána, kdy byl na šibenici po desítkách let nalezen oběšený muž.
Co na první pohled vypadá jako sebevražda, se však ukáže být něčím mnohem zlověstnějším – oběšený muž má přímo uprostřed hrudi zaražený hřebík. Policejní tým včetně Huldara má na stole další vraždu. Stín nad celým případem ještě potemní, když se v bytě zavražděného najde opuštěné čtyřleté dítě.
Chlapec nemá k mrtvému žádné rodinné vazby a jeho rodiče se nedaří najít. Z obrázků, které si kreslí, je však jasné, že se musel stát svědkem něčeho, z čeho tuhne krev v žilách i zkušeným kriminalistům.
Zatímco se detektiv Huldar pouští do pronásledování vraha, dětská psycholožka Freyja se snaží vypátrat chlapcovu rodinu. A během vyšetřování se vynořuje příběh násilí, zlovolné manipulace a kruté pomsty. Ve smrtelném ohrožení je nejspíš víc lidí. Huldar a Freyja se opět pouští do zběsilého závodu s časem.

 

Externí odkazy:

[recenze] Zaostřeno na knihy (Marcela Pudichová)