kniha » Sanatorium
hodnotilo:
0%
Sanatorium Více vydání = více obálek.

Sarah Pearse

Sanatorium

Kniha vyšla i pod názvem:
Sanatórium
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Inspektorka Elin Warnerová
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: The Sanatorium
originál vyšel: 2021

vydání: Kalibr (web) 2021; Ikar SK (web) 2022

odkazy: 2x [recenze]


SERIE: Inspektorka Elin Warnerová
[1] Sanatorium
[2] Letovisko
Informace / Anotace ke knize: Sanatorium

Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním místem, kde by Elin Warnerová chtěla být. Ale vzala si volno od své práce detektiva, aby zde mohla oslavit zasnoubení svého bratra Isaaca a jeho přítelkyně Laury. Po příjezdu uprostřed hrozivé bouře se Elin okamžitě cítí divně – hotel ji bez zjevného důvodu znepokojuje. A když následujícího rána zjistí, že Laura zmizela, musí Elin věřit svým instinktům i tomu, že ji dokáže najít. Bouře uzavře všechny přístupové cesty, a čím déle je Laura nezvěstná, tím více začínají ostatní hosté panikařit. Elin je pod tlakem, aby Lauru našla, jenže nikdo si nevšiml, že se ztratila další žena. Jediná, která mohla ostatní varovat, jak velké nebezpečí jim všem hrozí…


Sanatórium Le Sommet, ukryté v hlbokých borovicových lesoch Švajčiarskych Álp a v tieni horských štítov, odjakživa pôsobilo zlovestným dojmom. Kedysi sa v ňom ľudia liečili z tuberkulózy, dnes je z neho luxusný päťhviezdičko­vý hotel.

Pre Elin Warnerovú nie je odľahlé miesto vytúžená destinácia. Práve uzavrela zložitý prípad, ktorý ju prenasleduje v nočných morách, a chce si trochu oddýchnuť od práce detektívky. Lenže brat ju pozval na oslavu svojich zásnub s priateľkou Laurou, a hoci majú medzi sebou súrodenecké spory, tentoraz sa nemá na čo vyhovoriť a pozvanie musí prijať.

Do hotela dorazia s priateľom Willom uprostred snehovej búrky a temné prostredie ich okamžite naplní úzkosťou. A keď sa Laura na druhý deň stratí, Elin sa musí spoľahnúť na svoje inštinkty, aby ju našla.

Hotel je odrezaný od sveta, snehu pribúda, nervozita sa stupňuje… a vtedy zmizne ďalšia žena.

 

Externí odkazy:

[recenze] Kultura21.cz (Jana Mišúnová)
[recenze] Prečítané.sk (Milan Buno)