kniha » Nečekané přiznání
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Nečekané přiznání Více vydání = více obálek.

Lisa Regan

Nečekané přiznání

Kniha vyšla i pod názvem:
Nečakané priznanie
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Josie Quinnová
díl v sérii: 4

Kategorie: detektivní

originální název: Her Final Confession
originál vyšel: 2018

vydání: Grada Publishing (web) 2022; Grada Publishing (web) 2023

odkazy: 5x [recenze]


SERIE: Josie Quinnová
[1] Mizející dívky
[2] Dívka beze jména
[3] Matčin hrob
[4] Nečekané přiznání
[5] Pohřbené kosti
[6] Tichý pláč
Informace / Anotace ke knize: Nečekané přiznání

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela.

Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala?

Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?


Keď sa na príjazdovej ceste do domu v Dentone nájde telo mladého študenta s fotografiou pripnutou na golieri, prvá na mieste činu je detektívka Josie Quinnová. Dom patrí Gretchen Palmerovej, oddanej členke Josiinho tímu, ktorá je posledných dvadsaťštyri hodín nezvestná. Hoci sa Gretchen prizná k činu, Josie vie, že nemôže byť vrahyňou. Tak prečo sa priznáva k vražde, ktorú nespáchala?

Josie sa ponorí hlboko do Gretcheninho tajného života a odhalí spojenie medzi chlapcom, fotografiou a zničujúcim prípadom z jej minulosti. Lenže práve vo chvíli, keď si Josie myslí, že už všetko pochopila, na druhej strane mesta sa objavia telá mladého páru. Dokáže Josie odhaliť pravdu včas, aby zachránila svoju priateľku pred životom vo väzení alebo istou smrťou?

 

Externí odkazy:

[recenze] Číčulky blog (Čičulka)
[recenze] Centrum DETEKTIVKY (Richard Spitzer)
[recenze] Vaše literatura (Tereza Zítková)
[recenze] Klub knihomolů (Alena Badinová)
[recenze] Recenzarium (Pavel Polcar)