kniha » Medvědín
chce si přečíst 1 | má v knihovně 2
hodnotilo: 2
90%
Medvědín Více vydání = více obálek.

Fredrik Backman

Medvědín

série: Medvědín
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller

originální název: Björnstad
originál vyšel: 2016

vydání: Host (web) 2017; Host (web) 2018

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Medvědín
[1] Medvědín
[2] My proti vám
[3] Vítězové
Informace / Anotace ke knize: Medvědín

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno.

Takové vítězství by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace i talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před většími městy v kraji.

Takové vítězství by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za otloukánka; pro Kevina, hvězdu juniorského družstva, stojícího jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, obětavého sportovního ředitele HC Medvědín, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií.

Tým má šanci splnit sny celého města. Jenže jedné noci během zapíjení semifinálového vítězství se cosi odehraje mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a najednou je všechno jinak. Jako vlny po rybníce se celým Medvědínem začnou šířit obvinění. V honbě za úspěchem týmu je obtížné rozpoznat hranici mezi pravdou a lží, slepou loajalitou a opravdovou důvěrou. Nakonec musí jeden mladý muž najít odvahu říct nahlas to, co nikdo zjevně nechce slyšet.

 

Externí odkazy:

[recenze] Schefikův Blog (Petr Schefik Čapek)