kniha » Pavouk
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
40%
Pavouk Více vydání = více obálek.

Lars Kepler

Pavouk

Kniha vyšla i pod názvem:
Pavúk
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Joona Linna
díl v sérii: 9

Kategorie: detektivní

originální název: Spindeln
jiný (obecně známý) název: The Spider
originál vyšel: 2022

vydání: Host (web) 2022; Ikar SK (web) 2023; Host (web) 2023

odkazy: 1x [trailer], 3x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Pavouk

Joona Linna se znovu ocitá v ohrožení života a zachránit ho může jedině Saga Bauerová.

Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu. Vzkaz byl doplněn tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice tehdy Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud.

Na starém hřbitově v Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky.

Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou však čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? A co když už jsou sami lapeni v jeho síti?


Ako lapiť pavúka v jeho vlastnej sieti?

Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich je určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam. Až doteraz.

Na malom ostrove pred prístavom Kapellskärs bolo nájdené telo rozpustené v kyseline a na mieste činu ostala biela nábojnica. Odkaz chladnokrvného vraha je jasný. Ďalšia vražda bude nasledovať, ak sa vyšetrovateľom nepodarí rozlúštiť komplikované hádanky.

Joona Linna a Saga Bauerová musia spojiť sily, aby zachránili budúce obete, kým bude príliš neskoro. Vyšetrovanie však neprináša očakávané výsledky a to len prehlbuje ich zúfalstvo. Čo ak sa tento vrah nedá zastaviť? A čo ak sa sami chytili do jeho siete?

 

Externí odkazy:

[trailer] YouTube
[recenze] Aktuálně.cz (Ivan Hartman)
[recenze] Krajské listy (Zdeněk Svoboda)
[recenze] Inlivi (Zdeněk Dvořák)