kniha » Kult
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Kult Více vydání = více obálek.

Camilla Läckberg
Henrik Fexeus

Kult

série: Mina Dabiri a Vincent Walder
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní

originální název: Kult.
originál vyšel: 28/04/2022

vydání: Metafora (web) 2023; Slovart SK (web) 2023


SERIE: Mina Dabiri a Vincent Walder
[1] Iluze
[2] Kult
Informace / Anotace ke knize: Kult

Ďalší bestseller Läckbergovej a Fexeusa. Pokračovanie krimisérie s Minou Dabiriovou a Vincentom Walderom. Zo štokholmskej škôlky zmizne päťročný Ossian. Polícia krátko nato odhalí súvislosť so staršími únosmi detí, ktoré sa, žiaľ, skončili tragicky. Prípadu sa ujíma Mina Dabiriová a jej kolegovia. Rýchlo pochopia, že majú do činenia so životu nebezpečnými silami. Navyše všetko nasvedčuje tomu, že treba očakávať ďalšie únosy. Mina sa prvý raz po dramatických udalostiach spred dvoch rokov opäť kontaktuje s mentalistom Vincentom Walderom. Čas však neúprosne beží a šialený páchateľ ohrozuje tých najbezbrannejších – deti.


Za slunečného letního dne se z mateřské školy ve Stockholmu ztratí pětiletý chlapec. Všechny stopy nasvědčují únosu. Policistka Mina Dabiriová i její kolegové vědí, že jim jde o čas. Brzy zjišťují souvislost s dřívějším zmizením stejně staré dívky, které skončilo tragédií. Zdá se, že nebezpečí hrozí i dalším dětem. Zločiny jsou pečlivě naplánované a nesou rituální znaky. Je možné, že v pozadí stojí nějaká tajemná sekta?

Mina se opět rozhodne do případu zapojit mentalistu Vincenta Waldera. Od dramatických událostí před dvěma lety se neviděli, ale stále je pojí zvláštní pouto. Mina však ještě neví, že tentokrát se vyšetřování velmi úzce dotkne i jí. Čas se krátí, pachatel rozehrává ďábelskou šachovou partii a hledá si oběti mezi těmi nejzranitelnějšími… Podaří se Mině a Vincentovi zakročit včas?