kniha » Zavřu oči v modlitbě
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Zavřu oči v modlitbě

Alex Ahndoril

Zavřu oči v modlitbě

série: Julie Starková
díl v sérii: 2

Kategorie: detektivní

originální název: Jag blundar och ber
originál vyšel: 09/04/2024

vydání: Host (web) 2024


SERIE: Julie Starková
[1] Až najdu klíč
[2] Zavřu oči v modlitbě
Informace / Anotace ke knize: Zavřu oči v modlitbě

Druhý případ Julie Starkové.

Soukromé vyšetřovatelce Julii Starkové zavolá zoufalá herečka Bianca Salová, kterou podle jejího tvrzení pronásleduje mrtvý snoubenec. Předešlou noc se Bianca probudila a uviděla ho ve své ložnici a o několik dní dříve se údajně vloupal do její divadelní šatny a zapálil jí šaty.

Její snoubenec však tragicky zahynul před třemi lety, právě když Bianca zkoušela hlavní ženskou roli v tragédii Macbeth v Královském činoherním divadle. Bianca se tehdy přímo na jevišti zhroutila a celé představení muselo být zrušeno.

Nyní dostal divadelní soubor šanci hru inscenovat znovu a během zkoušek se začaly dít ony nevysvětlitelné návštěvy. Julie Starková se hereččina případu ujme — doprovází Biancu na zkoušky a proniká do dynamiky divadelního prostředí. Zdá se, že stalker se pohybuje přímo v souboru. Téměř nikdo z herců nemá pro incidenty alibi a napětí před premiérou roste. Zároveň Julie požádá svého bývalého manžela Sidneyho, aby vyšetřil nejasnosti kolem úmrtí Biančina snoubence. K vyřešení tohoto záhadného případu bude muset Julie zapojit všechny své psychologické instinkty, pozorovací schopnosti a logické myšlení.

Kniha Zavřu oči v modlitbě je druhým dílem série Klíč od Alexe Ahndorila, autorské dvojice, která stojí za Larsem Keplerem.