kniha » A opět Svatý...
má v knihovně 2
hodnotilo: 4
98%
A opět Svatý... Více vydání = více obálek.

Leslie Charteris

A opět Svatý...

série: Svatý
díl v sérii: 5

Kategorie: detektivní - akční - povídková sbírka

originální název: Featuring the Saint

vydání: K. Voleský 1937


Informace / Anotace ke knize: A opět Svatý...

V pořadí páté, samostatné a napínavé dobrodružství Svatého přímo hýří originelním humorem a detektivním důmyslem. Náš Svatý tentokráte překonává sama sebe. S úžasnou odvahou a houževnatostí prožívá svá perná dobrodružství. Ač sám pracuje pro zákon, používá někdy prostředků, které zákon vylučuje, ale vždy dochází k cíli.

V jedné části knihy provede svůj promyšlený plán odvety za bezpráví před zrakem inspektora Teala, aniž by tento oficielní ochránce zákona měl čas a příležitost zakročit proti způsobu, kterého Svatý používá. Jinde opět, aby potrestal londýnského olejového magnáta za ožebračení tisíců akcionářů, odjíždí Svatý do malého státečku v Jižní Americe, kde vyvolá revoluci, dosadí novou vládu a pak odevzdá dobytá olejová pole oprávněným dědicům.

Na konec uvádí na stopu nebezpečného zločince i samotného inspektora Teala, s jehož pomocí a po nadlidském vyčerpání oba dosahují vytčeného cíle a odevzdávají provinilce spravedlnosti. Po tomto skvělém úspěchu je Svatému nabídnuto Scotland Yardem výhodné místo u londýnské policie, které tento odvážný, ale skromný dobrodruh odmítá s lehkou ironií. Má své vlastní methody, kterými se dopracuje cíle rychleji a účelněji…