kniha » Stín tygra
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
50%
Stín tygra

Michael Collins

Stín tygra

série: Dan Fortune
díl v sérii: 5

Kategorie: detektivní

originální název: Shadow of a Tiger
originál vyšel: 1972

vydání: SAGA 1997


Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

 [2] trudoš (editor) 01.01.2020 07:25  

@toms[1]: To já tak nějak předpokládal, že na nesrozumitelnosti knihy bude mít s největší pravděpodobností vinu překlad, ale vždycky je mi žinantní se o něj otírat, když sám neumím pořádně česky, natož jiným jazykem. A jak nemám šanci porovnat jedno s druhým, tak raději neodsuzuji na základně nějakých dojmů, když nemám čím podložit.
Za odkaz díky, trocha historie z dob porevolučního vydávání knih nikdy nezaškodí. Alespoň člověk vidí, že i přes remcání mnoha kritiků jsme od „tehdy“ a teď“ ušly pořádný kus cesty.

 [1] toms (editor) 31.12.2019 09:24  

@trudoš# Tohle nakladatelství bylo docela postrach svými příšernými „překlady“. Podařilo se jim zmršit i klasiku typu Gardner a Stout. Kupodivu bylo celkem lhostejné, kdo se u Sagy podepsal pod překlad, naprostá absence korektur a další redakční práce se spolehlivě podepsala pod výsledný paskvil. Však se to mezi čtenáři rychle rozkřiklo a naštěstí už Saga neexistuje.

Pro zajímavost zde http://lege.cz/kocka/gardner.htm ve spodní části je článek – kritika nejhorších prohřešků.

Jinak v 90. letech existovalo ještě druhé vydavatelství Saga ve Šternberku, které vydávalo fantasy (mj. objevilo Ďuro Červenáka), ale skončilo asi po deseti knihách.

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo