kniha » Brána zrádců
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
70%
Brána zrádců Více vydání = více obálek.

Edgar Wallace

Brána zrádců

Kniha vyšla i pod názvem:
U brány zrádců
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: detektivní

originální název: The Traitor´s Gate
originál vyšel: 1927

vydání: Politika 1929; Jan Kotík 1929; Český spisovatel 1995


Informace / Anotace ke knize: Brána zrádců

Náš nový román jmenuje se „U brány zrádců" a byl označen za jednu z nejpůsobivějšich detektivních skladeb proslulého dnes Edgara Wallace, jehož podobiznu jsme přinesli před měsícem v nedělní belletristické příloze.

Je známo, že Edgar Wallace svým čtenářským zájmem dnes předstihuje daleko i samého otce detektivního románu, Conan Doyle a že je nejčtenějšim romanopiscem na kontinentě. Jeho vydáni knih jsou milionová, kniha předstihuje knihu, čehož dociluje zejména svým úžasným smyslem pro dějovou dramatičnost a známou kombinační dovednosti, s jakou umí základní dějovou linii protkávat ději vedlejšími, šperkovat živou episodni výplni.

Edgar Wallace má neobyčejně mocnou fantasii. Již jeho náměty jsou uchvacující. Zde je to záměr mocného maharadži, zmocniti se slavného korunovačního pokladu anglických králů, uzavřeného v proslulé klenotnici Wakefield Toweru, k čemuž získá si osobnost nad jiné povolanou. Ale netuši, že právě tato osobnost je otcem dcery,překrásné Hope Joynerové, o jejíž únos ukládá týž bohatý indický radža. Již tato zápletka vyvotá mocné napětí v dějovém pásmu, rozváděném pak na vše strany, zejména úsilím typicky ošklivé, ale nesmírně geniální detektivky, která přijde na klíč spiknuti a kráčí pak za touto tajemnou niti krok za krokem. Zde již pak scény počnou na sebe narážet v opravdovém ohni útoků jako bubnová střelba. Scenerie se střídají, hned Londýn, hned moře, hned Indie, hned skvěle salony společnosti. Celá galerie typů a postav je tu postavena do scény, jedna karakteristika živější druhé. Celek má ušlechtilou úroveň mravní, boj za čistotu lidských cílů.

Jsme jisti, že nová románová práce Edgara Wallare získá slavnému jménu nové veliké statisíce čtenářů. (Národní politika, 22.9.1929)