kniha » Není kouře bez ohýnku
chce si přečíst 1 | má v knihovně 17
hodnotilo: 15
87%
Není kouře bez ohýnku Více vydání = více obálek.

Agatha Christie

Není kouře bez ohýnku

Kniha vyšla i pod názvy:
Hroziaci prst
Neznáma hrozí

(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Slečna Marplová
díl v sérii: 4

Tato kniha je částí i jiných knih: Třikrát slečna Marplová

Kategorie: detektivní

originální název: The Moving Finger
jiný (obecně známý) název: The Case of the Moving Finger
originál vyšel: 1942

vydání: Práca 1949; Slovenský spisovateľ (web) 1971; Odeon 1982; Knižní klub (web) 1997; Knižní klub (web) 2001; Slovenský spisovateľ (web) 2008; Knižní klub (web) 2010


Informace / Anotace ke knize: Není kouře bez ohýnku

Lymstock je typické anglické mestečko s mnohými nehanebnými tajomstvami, ktoré ani záplava anonymných listov nevyvedie z rovnováhy. Až smrť pani Symmingtonovej vyvolá rozruch a záujem o totožnosť pisateľa. Ďalšia smrť potvrdí podozrenie slečny Marplovej, ktorá nevynechá žiadnu alternatívu.

česká anotace KK 2010: Mladý pilot Jerry Burton se v poklidném městečku Lymstock, opečováván svou sestrou Joannou, zotavuje po těžkém úrazu. Sourozenci však náhle obdrží poměrně nechutné anonymní dopisy. Ty začnou dostávat i jiní obyvatelé Lymstocku a městečko brzy zachvátí podivná psychóza, která vyvrcholí sebevraždou. A po ní následuje vražda. Policejní pátrání se rozjíždí a brzy se do případu zapojuje slečna Marplová se svými všetečnými otázkami a neomylným čichem pro zločin a jeho pachatele. Román Není kouře bez ohýnku z roku 1942 byl jako jeden z mála detektivních příběhů Agathy Christie poprvé publikován v USA (z této verze vycházel i první překlad do češtiny). Teprve rok nato se dočkal vydání britského a to ve značně rozšířené podobě, kterou nyní přinášíme českým čtenářům poprvé.