kniha » Případ dívky ve spacím voze
chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 1
hodnotilo: 1
70%
Případ dívky ve spacím voze

Erle Stanley Gardner

Případ dívky ve spacím voze

série: Ed Jenkins
díl v sérii:

Kategorie: detektivní - povídková sbírka

originální název: The Blonde in Lower Six
originál vyšel: 1990

vydání: Ametyst 2005


Informace / Anotace ke knize: Případ dívky ve spacím voze

Detektivní román a tři povídky s nepolapitelným dobrodruhem Edem Jenkinsem se odehrávají v Čínské čtvrti města San Francisco.

V románu Případ dívky ve spacím voze se opět představuje náš starý známý Ed Jenkins, další slavný Gardnerův hrdina, který je zatažen do případu záhadné vraždy krásné mladé blondýnky na lůžku spacího vagonu. Dochází k další vraždě, Jenkins se ocitá v podezření a musí používat všechen svůj bystrý rozum a šikovné ruce, aby se z nebezpečné situace dostal. Napínavý příběh je napsán stylem, který Gardnera proslavil a zařadil mezi nejčtenější autory detektivních románů.

K románu jsou přidány ještě tři povídky s Edem Jenkinsem, původně uveřejněné v legendárním americkém časopise Black Mask. Tyto povídky vyšly o mnoho let dříve než román a dozvíme se v nich vše o tom, jak se Jenkins spřátelil s nekorunovaným králem Čínské čtvrti v San Francisku a jeho půvabnou dcerou, kteří poté vystupují i románu. Zkorumpovaná policie na Jenkinse uspořádá štvanici s cílem dostat ho raději mrtvého než živého, přičemž místem děje je tajemná noční Čínská čtvrť s jejími úzkými uličkami a tajemnými průchody…

Příběhy:

  • Případ dívky ve spacím voze (The Blonde in Lower Six)
  • Pečetní drak (The Wax Dragon)
  • Usměvaví bohové (Grinning Gods)
  • Žluté stíny (Yellow Shadows)