kniha » Kamenná opice
chce si přečíst 1 | má v knihovně 11
hodnotilo: 17
89%
Kamenná opice Více vydání = více obálek.

Jeffery Deaver

Kamenná opice

Kniha vyšla i pod názvem:
Kamenná opica
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Lincoln Rhyme
díl v sérii: 4
kniha patří do světa: Lincoln Rhyme

Tato kniha je částí i jiných knih: Spálený sníh / Vzdálené břehy / Kamenná opice / Vánoční vlak, Modrá sféra / Kamenná opice / Iluze

Kategorie: thriller

originální název: The Stone Monkey
originál vyšel: 2002

vydání: Domino (web) 2002; Ikar SK (web) 2003; Domino (web) 2011; Domino (web) 2016


Informace / Anotace ke knize: Kamenná opice

K přístavu Orient Point na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Lincolnu Rhymovi a jeho týmu včetně Amélie Sachsové se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec Ju Lin zvaný Duch. Ju Lin pracuje jako „še-tchou", což je čínský výraz pro „hadí hlavu" – profesionálního pašeráka lidí. Kromě toho je Duch také vrah, kterého hledají úřady v USA i v zahraničí, a právě to je důvod, proč se dal Rhymův vyšetřovací tým znovu dohromady. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na člunu.
Na pevninu se však dostávají také další dva čluny, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Lincoln s Amélií vyrážejí na zběsilý závod o jeho dopadení, přičemž musejí vyhledat a ochránit rodiny, jež přežily, a vykořenit Duchovy komplice. Lincolnovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu…, anebo ke smrti.