kniha » Spící panna
chce si přečíst 1 | má v knihovně 8
hodnotilo: 11
93%
Spící panna Více vydání = více obálek.

Jeffery Deaver

Spící panna

série: Kathryn Danceová
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Lincoln Rhyme, Kathryn Danceová

Tato kniha je částí i jiných knih: Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov

Kategorie: thriller

originální název: The Sleeping Doll
originál vyšel: 2006

vydání: Domino (web) 2007; Domino (web) 2010; Domino (web) 2015


SERIE: Kathryn Danceová
[1] Spící panna
[2] Kříže u cesty
[3] Tvůj stín
[4] Zapadákov
Informace / Anotace ke knize: Spící panna

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán.
Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu.
Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky.