kniha » Park ozvěn
chce si přečíst 1 | má v knihovně 8
hodnotilo: 9
97%
Park ozvěn Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Park ozvěn

Kniha vyšla i pod názvem:
Echo Park
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Harry Bosch
díl v sérii: 11
kniha patří do světa: Harry Bosch

Tato kniha je částí i jiných knih: Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově, Park ozvěn / Konečně sami / Policejní nebe

Kategorie: detektivní

originální název: Echo Park
originál vyšel: 2006

vydání: Slovart SK (web) 2007; Domino (web) 2007; Slovart SK (web) 2015


Informace / Anotace ke knize: Park ozvěn

Představte si, že jste mohli zachránit devět lidských životů, ale kvůli vlastní nedbalosti jste to neudělali. A představte si, že s tímto vědomím musíte žít.
Právě s takovou situací se musí vyrovnat Harry Bosch. V roce 1993 byl přesvědčen, že pro dopadení vraha mladičké Marie Gestoové udělal vše, co bylo v jeho silách. Navzdory veškeré snaze tenkrát neuspěl a z nevyřešeného případu se pro něj stala profesionální černá můra.
Vše se změní v okamžiku, kdy mu okresní státní zástupce sdělí, že byl dopaden dvojnásobný vrah, který je ochoten doznat se k několika dalším vraždám – mimo jiné i k vraždě Marie Gestoové.
Bosch naslouchá doznání muže, jehož hledal a nenáviděl dlouhých třináct let. A právě tehdy si uvědomí, že v roce 1993 přehlédl stopu, která ho mohla dovést k vrahovi Marie Gestoové – a následně zabránit devíti dalším vraždám.
Bosch tak musí svádět boj na dvou frontách: ve dne je nucen přemáhat vztek a nezaujatě poslouchat arogantního masového vraha, který je mu bytostně odporný, a v noci bojuje s vlastními výčitkami a svědomím. Není divu, že se celá jeho profesionální čest a integrita začínají rychle rozpadat…