kniha » Město kostí
má v knihovně 6
hodnotilo: 12
88%
Město kostí Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Město kostí

Kniha vyšla i pod názvem:
Mesto kostí
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Harry Bosch
díl v sérii: 7
kniha patří do světa: Harry Bosch

Tato kniha je částí i jiných knih: Kavky / Psychoanalylik / Padlý anděl / Město kostí

Kategorie: detektivní

originální název: City of Bones
originál vyšel: 2002

vydání: Domino (web) 2002; Slovart SK (web) 2003; Slovart SK (web) 2009


Komentáře:
Lmslaver  | **** 10.02.2019 08:15

V Městě kostí pátrá Harry Bosch po pachateli zločinu, který se stal před mnoha lety a možná právě proto, že jde o případ starý přes dvacet let nemá tak vysokou dávku napětí jako jiné Connellyho příběhy. Sledujeme tu spíše rutinní policejní vyšetřování, které osudově poznamená některé účastníky, narazíme na další střípky nevraživosti mezi Boschem a zástupcem policejního náčelníka Irvingem. Město kostí nepatří mezi nejlepší knihy s HB, ale stále je to nadprůměrná detektivka, která nepostrádá náležitou čtivost.

trudoš  | **** 18.05.2019 05:00

Slabší, hlavně po stránce obsahové. Samotný základ vyšetřování je dobrý, o tom žádná, už jen z toho patologova suchého popisu následků tělesného týrání mi běhal mráz po zádech. Jenže jak Michael Connelly případ pěkně rozehraje, následně začne zajíždět do slepých uliček. Ačkoli uznávám, že tím věrně zachycuje úmornou práci detektivů, někdy po třetím pokusu/omylu to začne být jaksi monotónní. A když se k tomu začnou nabalovat administrativní i byrokratické kličky, člověk se neubrání úvahám, zdali jej tady někdo nenatahuje na vařenou nudli. Navíc se přiznám, že když pak přišlo na přetřes finální odhalení, pár detailů mi na historii celého zločinu nesedělo. Přitom ale tempo vyprávění nijak nepokulhává a těch tři sta padesát stran, se četlo samo.
Co mě docela štvalo, byla autorova neochota uzavírat nakousnutá témata, týkající se osobního života Harryho Bosche. To však plně vynahrazuje hrdinovo závěrečné rozhodnutí opustit řady policie, takže se v rámci série máme pro příště na co těšit.