kniha » Andělský let
má v knihovně 7
hodnotilo: 13
95%
Andělský let Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Andělský let

Kniha vyšla i pod názvem:
Smrť v meste anjelov
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Harry Bosch
díl v sérii: 6
kniha patří do světa: Harry Bosch

Kategorie: detektivní

originální název: Angels Flight
originál vyšel: 1998

vydání: BB art (web) 1999; Slovart SK (web) 2000; Slovart SK (web) 2002


Komentáře:
trudoš  | ***** 24.05.2017 00:00

Losangeleský detektiv Hieronymus Bosch, čerstvý adept na padesátku, během které už vážně něco zkusil, patří mezi nejslavnější postavy Michaela Connellyho. Dost často jde proti proudu a jeho zatvrzelá nerudnost působí leckdy až archaicky, ovšem výsledky má skvělé, stejně jako čirý zápal pro spravedlnost. Tentokrát má na starost vraždu nechvalně proslulého advokáta, který si postavil kariéru především na tom, že žaloval policii od rána do večera a od večera do rána. Přitom v 90 % úspěšně. Jeho smrt proto vyvolá výbušné reakce u obyvatel města, což po krvavých nepokojích z roku 1992 nejsou právě dobré zprávy pro věci veřejné. Harry se tak pouští do komplikovaného vyšetřování, z něhož je naneštěstí brzy zřejmé, že míří mezi policisty. A to pro něho, jako naprostého odpůrce „krys“ z vnitřního vyšetřování, není rozhodně nic příjemného.
Andělský let je hodně dobrý a korunu mu nasazuje závěr (v dobrém slova smyslu), který poměrně drsným způsobem posunuje Boschův temný charakter zase o kus dále.

Lmslaver  | ***** 08.01.2019 12:31

Případ Andělský let jsem nedávno viděl zpracovaný ve čtvrté sérii seriálu Bosch, a tak jsem měl trochu obavu, jestli mě bude bavit číst detektivku, jejíž pointu znám. Mé obavy byly liché, bavilo mě to. Hodně bavilo. Connelly mě po pár stránkách opět připoutal ke knize a odstartoval ďábelský (Andělský) let tři sta šedesáti stranami příběhu o vyšetřování vraždy právníka, drsných policejních praktikách, rasových protestech, o lidech s konexemi a privilegii nad zákonem. Autor zná způsoby vyšetřování americké policie, ví, jak pracuje soudní mašinérie, a to vše umí autenticky podat čtenáři, aniž by ho nudil. Těším se na další Harryho případ.