kniha » Zrádný měsíc
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6 | antikvariát
hodnotilo: 8
80%
Zrádný měsíc Více vydání = více obálek.

Michael Connelly

Zrádný měsíc

Kniha vyšla i pod názvem:
Zradný mesiac
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Tato kniha je částí i jiných knih: Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání

Kategorie: detektivní

originální název: Void Moon
originál vyšel: 1999

vydání: BB art (web) 2000; Slovart SK (web) 2002


Informace / Anotace ke knize: Zrádný měsíc

„Kristepane! Dva a půl melounu! Vždyť já chtěla jen čtvrt miliónu…" Jenže teď je Cassidy Blacková i se svými uloupenými, ale nechtěnými dvěma a půl milióny dolarů na útěku.
Cassie nikdy nebyla a ani teď není svatoušek. Svého času před ní a její láskou Maxem nebylo bezpečné žádné kasino v Las Vegas. Jenže to už je minulost. Max při poslední akci proletěl skleněnou střechou a zabil se. Cassii přišili spoluvinu i na jeho smrti a šla sedět.
Teď je pár let venku a vzdoruje pokušení. Nepotřebuje peníze, má jich tak akorát, ale schází jí vzrušení z riskantní akce. Ale odolává a tajně si drží na dohled malou dcerku, která jí zbyla jako vzpomínka na čas lásky a dobrodružství s Maxem, kterou však musela, když šla do vězení dát k adopci. Jenže když se její adoptivní rodiče rozhodnout přestěhovat se do Evropy, Cassie na cestu nemá. A zábrany padnou.
Jenže ze zamýšleného skromného čtvrtmiliónu je nedopatřením kořist desetkrát vyšší a navíc jde o špinavé peníze, které v kasinu pral jeho gangsterský majitel. A ten nasadí na zlodějku svého nejlepšího muže. Je dobrý ve více oblastech: na tak horkou práci je to špičkový profesionál a k tomu i učebnicový psychopat. Nastává smrtící hra na kočku a myš…