kniha » Černý řád
chce si přečíst 1 | má v knihovně 5
hodnotilo: 3
80%
Černý řád Více vydání = více obálek.

James Rollins

Černý řád

série: Sigma Force
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Sigma Force

Kategorie: thriller

originální název: Black Order
originál vyšel: 2006

vydání: BB art (web) 2007; BB art (web) 2015

odkazy: 1x [info]


Informace / Anotace ke knize: Černý řád

Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu… a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku.
Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel Sigma Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil -, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů.
Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. Sigma Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku… a navždy změnit osud lidstva.
Autor napínavých dobrodružných románů s historickými zápletkami, přichází se strhujícím příběhem o tajemné hádance sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života.

 

Externí odkazy:

[info] Legie