kniha » Písečná bouře
chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 3
83%
Písečná bouře Více vydání = více obálek.

James Rollins

Písečná bouře

série: Sigma Force
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Sigma Force

Kategorie: thriller - dobrodružná - konspirace

originální název: Sandstorm
originál vyšel: 2004

vydání: BB art (web) 2006; BB art (web) 2014

odkazy: 1x [info]


Komentáře:
trudoš  | ***1/2 27.07.2016 23:10

Přestože mám pro tvorbu Jamese Rollinse slabost, uznávám, že ve svém repertoáru má vedle lepších i horší kousky. A jak jsem se na Písečnou bouři těšil, nějak mě minul fakt, že pochází z období, kdy se současná podoba a styl série Sigma Force teprve formovala. Takže jsem byl trochu zaskočen, jak moc nedodělaně v některých ohledech působí.
I když román splňuje vše, co od dobrodružné literatury požaduji, je znát, že si autor teprve zkouší co a jak v řemeslu funguje. Je sice hezké, že se jeho hrdinové napínavě přesouvají z místa na místo, jenže brzy to začne připomínat hru na slepou bábu 2.0 a nic víc. Nehledě na logiku, před jejímž nemilosrdným pohledem se rozpadá nejen spouštěcí mechanismus zápletky, ale i některé klíčové zvraty.
Výsledek tak zachraňují pouze nápadité akční scény, které jdou Rollinsovi skutečně od ruky, naopak pokusy o milostnou nadstavbu by měl určitě přenechat jiným. Naneštěstí mi na těch takřka pěti stech stranách chybělo to nejpodstatnější – drive. Ten se teprve klube.