kniha » Elitní žoldáci
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
45%
Elitní žoldáci

Brad Thor

Elitní žoldáci

série: Scot Harvath
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller - špionážní - military

originální název: The Lions of Lucerne
originál vyšel: 2002

vydání: Domino (web) 2003


SERIE: Scot Harvath
[1] Elitní žoldáci
[2] Stopa zabijáka
[14] Mravní kodex
[15] Cizí agent
[16] Použití síly
Informace / Anotace ke knize: Elitní žoldáci

V luxusním horském středisku se stala skutečností nejhorší obava tajné služby: byl unesen americký prezident a členové jeho ochranky zůstali ležet v tratolišti krve. Ze zločinu je všeobecně obviňována jedna z nejobávanějších teroristických organizací, smrtonosná Revoluční rada Fatáh.
Jen jeden člověk nevidí za děsivým činem středně východní teroristy. Jmenuje se Scoth Harvath, je bývalým příslušníkem elitních jednotek válečného námořnictva a jako jediný přežil masakr v horách. Hnán profesionální ctí a touhou po pomstě si Harvath vypracuje vlastní pravidla, jak se dostat k odpovědím na své otázky. Jenomže hledání pravdy z nepochopitelných důvodů dráždí jeho nadřízené… a uvrhá jeho vlastní život do nebezpečí. Na nejvyšších místech státní správy totiž sedí lidé, jejichž intriky daleko přesahují meze zákona. A právě tito lidé se cítí Harvathovým pátráním ohroženi a jsou odhodláni udělat cokoliv, aby ho zastavili.
Harvath pochopí, že na něj byl vypsán neoficiální rozsudek smrti, a dává se na útěk. Ocitá se až ve Švýcarských Alpách, kde nalezne vítaného spojence v mladé prokurátorce. Společně s ní se pak stává cílem zabijáků, kteří jsou ve své profesionalitě tak nebezpeční, že se jich bojí celý svět.