kniha » Templářské dědictví
má v knihovně 4
hodnotilo: 6
68%
Templářské dědictví Více vydání = více obálek.

Steve Berry

Templářské dědictví

série: Cotton Malone
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Cotton Malone

Kategorie: thriller - konspirace

originální název: The Templar Legacy
originál vyšel: 2006

vydání: Domino (web) 2006; Domino (web) 2012; Domino (web) 2017


Komentáře:
honajz  | ** 24.02.2015 23:00

To jsem se zas nechal nachytat tolika kladnými komentáři na Databázi knih. V podstatě nic světoborného, ani nic neobvyklého. Znalosti vyčtené z Wikipedie, pár nepodložených teorií, mustr á la Dan Brown, a jede se. Kniha mne ničím nepřekvapila, dlouhé, ukecané pasáže se daly čekat (američtí spisovatelé jsou placeni od počtu slov a stran), celkové směřování taky, prostě nic překvapivého.

trudoš  | *** 24.03.2016 23:18

Hodně klišovité a překvapivě prostinké, co se týče zápletky. A vzhledem k tomu, že román vznikl až po úspěchu Dana Browna, nedokážu se ubránit pocitu řemeslné kalkulace, která měla spíš nasytit vyhladovělý trh, než přijít s něčím skutečně propracovaným.
Pravdou je, že Steve Berry mě neuchvátil ničím, co by jiní před ním nezvládli lépe a napínavěji. Chyběl mi prvek překvapení, originality nebo alespoň jednoduché zábavy. Informačně se většinou pohybuje po povrchu věcí a přizpůsobuje si fakta tak, aby se mu hodila do krámu. Nemluvě o vnitřní logice a charakterech postav, které tvrdí jedno a dělají druhé. Kvůli tomu třeba templářští rytíři chvílemi působí dojmem rozmazlených dětí v mateřské školce. Nakonec to ale tolik nevadí, protože je to umně skloubeno s dobrodružným příběhem, což je něco, co knize upřít nemůžu. V tomhle ohledu splňuje všechna nepsaná pravidla, i když dle mě postrádá nezbytný šmrnc.
No, příště dodat sympatické hrdiny, střízlivé odlehčení, neokoukaný děj – a pohár je doma.