kniha » Mrtvá světice
má v knihovně 6
hodnotilo: 4
75%
Mrtvá světice Více vydání = více obálek.

Kathy Reichs

Mrtvá světice

Kniha vyšla i pod názvem:
Nevinné obete
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Temperance Brennanová
díl v sérii: 2
kniha patří do světa: Temperance Brennanová

Tato kniha je částí i jiných knih: V hlavní roli Temperance Brennanová**

Kategorie: detektivní - forenzní antropologie

originální název: Death Du Jour
originál vyšel: 1999

vydání: Aktuell 2001; Aktuell 2002; Slovart SK (web) 2014


Informace / Anotace ke knize: Mrtvá světice

Dr. Temperace Brennanová, forenzní antropoložka provincie Quebec a rodilá Američanka, sužována krutým chladem montrealské zimy vykope mrtvolu tam, kde by měla ve svém hrobě ležet sestra Élisabeth Nicolet, již přes sto let mrtvá kandidátka svatořečení. Zvláštní, malá rakev, pohřbená v hloubi rozpadajícího se kostela, v sobě přechovává první vodítko k osudu klášterní sestry.
Hádanka obklopující život a smrt sestry Élisabeth Nicolet představuje vítaný kontrast k objevům ve vyhořelé chatě, kde na profesionální expertizu Tempe čekají zuhelnatělá a pokroucená těla. Kdo byli ti lidé? Co je zavedlo vstříc strašlivému osudu? A kde jsou děti?
Andrew Ryan, detektiv z oddělení vražd, k němuž Tempe svého času zahořela, je spolu s ní pověřen vyšetřování případu žhářství. Z místa požáru jsou zatažení do světů záhadné a kontroverzní socioložky, záhadné komuny a opičí kolonie na jenom karolinském ostrově. Tempe je zcela pohlcena případem, zmatena tím, jak ji Ryan čím dál víc přitahuje, a sužována starostmi o svou sestru Harry, která hledá duchovní procitnutí.

Mrtvá světice je plná takových kriminalistických detailů, jaké může dodat jedině Kathy Reichsová – počínaje rekonstrukcí kostry a analýzou hmyzu konče – a jako taková zavádí čtenáře na strhující cestu od márnice přes laboratoř až na místo činu, od tepla bariérového ostrova až k mrazivému chladu smrtonosné ledové bouře. Tímto působivým a mocným dílem potvrzuje Kathy Reichsová svůj statut geniální nové hvězdy na nebi autorů detektivek.