kniha » Divoké kosti
má v knihovně 4
hodnotilo: 4
88%
Divoké kosti Více vydání = více obálek.

Kathy Reichs

Divoké kosti

Kniha vyšla i pod názvem:
Holé kosti
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Temperance Brennanová
díl v sérii: 6
kniha patří do světa: Temperance Brennanová

Tato kniha je částí i jiných knih: V hlavní roli Temperance Brennanová

Kategorie: detektivní - forenzní antropologie

originální název: Bare Bones
originál vyšel: 2003

vydání: BB art (web) 2009; Slovart SK (web) 2014


Informace / Anotace ke knize: Divoké kosti

V Charlotte panuje horké léto a doktorka Temperance Brennanová, soudní antropoložka pro Severní Karolínu, se těší na svou dlouho očekávanou dovolenou. Už se chystá k odjezdu, jenomže najednou je všude kolem spousta kostí.
Ostatky nemluvněte v krbových kamnech. Jeho matka, sama ještě skoro dítě, zmizela. Zabila Tamila Banksová novorozeně, anebo se sama stala obětí?
V Severní Karolíně havaruje malé letadlo. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou spálená k nepoznání. Zavinil nehodu pilot? Je za tím ještě něco jiného? A co je ta záhadná černá hmota, jíž jsou těla pokryta?
Největší hádankou se ovšem stávají kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte. Co to tam Tempin pes Boyd vlastně vyhrabal? Vypadá to na ostatky nějakého zvířete, ale jakmile se kosti ocitnou v laboratoři, Tempe čeká velká překvapení.
S pomocí svého přítele detektiva musí odhalit pravdu ve spletitém a nebezpečném případu, a to v tu nejnevhodnější chvíli. Její dcera Katy má nového nápadníka, ale ten, jak se zdá, něco skrývá.
Kosti mají přednost a všechno ostatní musí zatím počkat. Jaký příběh ty ostatky vyprávějí? Proč jsou rentgenové snímky a výsledky testů DNA tak zarážející?

Kniha Divoké kosti oplývá ohromující autenticitou, kterou dokáže svým románům dodat jedině soudní antropoložka Kathy Reichs. I tentokrát si klade závažné otázky a s napětím nás vede až ke strhujícímu závěru.