kniha » Drahý čas
chce si přečíst 1 | má v knihovně 18
hodnotilo: 13
92%
Drahý čas Více vydání = více obálek.

Dick Francis

Drahý čas

Kniha vyšla i pod názvem:
Časovaná bomba
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: detektivní

originální název: Rat race
originál vyšel: 1970

vydání: Olympia 1976; Olympia 1993; Slovenský spisovateľ (web) 2000; Olympia 2000; Olympia 2008


Komentáře:
toms  | ***** 07.05.2011 18:51

V této knize spojil Dick Francis zkušenosti letce RAF a jockeye-championa. Matthew Shore je skvělý letec, který otlučen nepřízní osudu už nečeká od života žádné zvláštní radosti. Rozvod s manželkou jej stál veškeré jmění a nalomil jeho silného ducha – on elitní letec BOA, nyní pracuje jako letecký taxikář pro dostihové jezdce, trenéry a majitele koní. Matt touží pouze po klidu, nervů už si užil v posledních patnácti letech dostatek. Jenže osud mu přichystal další překvapení v podobě nové lásky, ale i nebezpečných teroristů, kteří se neštítí ničeho a Mattovi nezbývá, než bojovat.

Jeden z nejlepších Francisových románů, hluboce lidský hrdina s nímž není těžké se ztotožnit a napínavý příběh, který nenechá čtenáře ani na chvilku vydechnout. Stejně jako většina starších Francisových prací není román příliš rozsáhlý a tak jsem po dočtení jen pocítil smutek, že autor ještě nepřidal další kapitolku, kde by rozvedl víc další osudy hlavních postav (v knihách novějších to již napravuje a přidává epilog).

 | ***** 22.06.2013 18:56

Chtěl jsem tady napsat, že konec je naprosto dokonalý a že něco podobného si už žádný autor nikdy nedovolil, ale (soudě dle předchozího komentáře) pravděpodobně jsem četl verzi bez epilogu.

Nelson  | ****1/2 15.08.2020 12:28

Není to až tak jeden z typických Francisových románů. Děj se odehrává spíše mimo dostihové prostředí, s kterým je spojen spíše okrajově. Kniha ale obsahuje vše, co dělá Francise jedním z velkých detektivních autorů. Kniha se skvěle čte a s hlavním hrdinou příběhu bez dechu prožijeme všechny jeho peripetie.