kniha » Jatka
v Top10 1 | chce si přečíst 1 | má v knihovně 18
hodnotilo: 28
90%
Jatka Více vydání = více obálek.

Lee Child

Jatka

série: Jack Reacher
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Jack Reacher

Tato kniha je částí i jiných knih: Jatka / Cully / Osudová láska / Poslední vůle

Kategorie: thriller

originální název: Killing Floor
originál vyšel: 1997

vydání: BB art (web) 1999; BB art (web) 2010; BB art (web) 2016; BB art (web) 2022

odkazy: 1x [seriál]


Informace / Anotace ke knize: Jatka

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo.
Avšak Jack Reacher – jak se tento muž jmenuje – není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.

Tento napínaví, drsný thriller s pozoruhodnou zápletkou je vynikajícím dílem talentovaného britského autora. Přináší jednu šokující, divokou a násilnou scénu za druhou, přičemž zároveň vypráví něžný milostný příběh, to vše okořeněné svérázným, suchým humorem. Především však vdechuje život celé řadě výjimečně dobře vykreslených a přirozeně působících postav: v první řadě je to Jack Reacher, jenž svým svérázným individualismem a drsnou inteligencí představuje skutečného hrdinu naší doby.

 

Externí odkazy:

[seriál] ČSFD seriál z roku 2022