kniha » Vedra
má v knihovně 9
hodnotilo: 14
91%
Vedra Více vydání = více obálek.

Lee Child

Vedra

série: Jack Reacher
díl v sérii: 5
kniha patří do světa: Jack Reacher

Tato kniha je částí i jiných knih: Vedra / Bílá touha / Kvílení ve větru / Krok do neznáma

Kategorie: thriller

originální název: Echo Burning
originál vyšel: 2001

vydání: BB art (web) 2002; BB art (web) 2004


Komentáře:
Lmslaver  | ****1/2 21.08.2013 20:33

Moje přečtena v pořadí sedmá kniha s Reacherem, trošku už bych mu přál, aby mu někdo aspoň trochu sestřelil to obrovské sebevědomí. Jinak ale velmi čtivá záležitost a zatím mě tahle série baví.

trudoš  | ****1/2 11.05.2018 22:47

Co mi na románech Lee Childa vyhovuje nejvíc je, že každý z příběhů začíná jinak. S tím souvisí i různorodost zápletek, kdy se mění jak charakter, tak koncepce. A protože je Jack Reacher tulák na cestách, lze děj přenést prakticky kamkoliv.
Vedra nás tentokrát zavedou do slunného Texasu, na ranč násilnického zbohatlíka, co má (jak se zdá) jediný cíl – umlátit svou manželku a dceru. Čemuž Jack rozhodně hodlá zabránit. Jenže ne všechno, co se třpytí, je zlato, a bývalému vojenskému vyšetřovateli brzy dojde, že vztahy na Červeném domě jsou trošku komplikovanější…
Jednoduchý thriller z honáckého zapadákova, jehož jedinou vadou na kráse je přílišná Reacherova hrdinskost. Takový americký Mirek Dušín, kdyby měřil dva metry a třicet let sloužil u Strýčka Sama. V některých momentech to působí až komicky, hlavně v porovnání se současným trendem nejednoznačných hrdinů. Přesto báječný relax, který urazí jen v momentě, kdy čekáte něco víc než sympatického ranaře, co zachraňuje krásku v nesnázích.