kniha » Umění zabíjet
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 3
80%
Umění zabíjet Více vydání = více obálek.

Daniel Silva

Umění zabíjet

Kniha vyšla i pod názvem:
Majster vrah
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Gabriel Allon
díl v sérii: 1

Kategorie: thriller - špionážní

originální název: The Kill Artist
originál vyšel: 2000

vydání: Slovenský spisovateľ (web) 2003; Domino (web) 2003; Domino (web) 2010


Komentáře:
lenivec  | ***1/2 20.05.2010 13:46

No nie je to Vince Flynn, ale číta sa to dobre. Gabriel Allon nie je superman v štýle Bonda, ale možno preto je sympatická (literárna) postava. Nechem prezrádzať dej, no prekvapila ma absencia \„bombastického\“ finále. Treba uznať, že sa ku knihe hodí.

trudoš  | ***1/2 30.03.2018 16:52

Daniel Silva má jako jeden z mála moderních autorů cit pro vytvoření funkční špionážní atmosféry zasazené do současných kulis. V čem naopak u mě selhává, jsou uvěřitelné postavy. A začíná to u hlavního hrdiny, který se na jednu stranu snaží být profesně necharakterní, na druhou stranu fňuká kvůli věcem, o nichž by jeden řekl, že by už mohl mít dávno za sebou. Jasně, utváří to jeho mužný profil, jenže to také působí lehce strojeně, jak podle návodu ze stavebnice.
Každopádně osnova Umění zabíjet v sobě kloubí ty lepší vlastnosti Ludlumovy a Le Carrého tvorby. Silva umí být správně zádumčivý v osobní rovině, stejně jako zběsile akční, když na to přijde řeč, a přitom udržovat vyrovnanou hladinu napětí. Snad jen, že v druhé půlce zbytečně graduje něco, co už vygradované je. Jako čtenáři víme, k čemu došlo, ale přesto musíme čekat, dokud to skrze narážky nedojde i hrdinům než se děj konečně posune dál. Ovšem konec dobrý, všechno dobré. Deziluzí nad účely, co světí prostředky, nikdy není dost.