kniha » Kroky vraha
má v knihovně 2
hodnotilo: 2
40%
Kroky vraha Více vydání = více obálek.

Michaela Klevisová

Kroky vraha

série: Josef Bergman
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originál vyšel: 2007

vydání: Motto (CZ) (web) 2007; Motto (CZ) (web) 2015; Motto (CZ) (web) 2017; Motto (CZ) (web) 2018; Motto (CZ) (web) 2020


Komentáře:
trudoš  | ** 01.01.2016 03:53

Začátek románu ještě šel, jenže pak Michaela Klevisová začala s vyžíváním se v citech a emocích veškerého hereckého ansáblu. Já uznávám, že psychologie postav je pro detektivku nepostradatelná, ale všeho moc škodí. Takže místo toho, abych si užil detekční práci české kriminálky, jsem sledoval několikatero vedlejších příběhů o vztazích mezi sousedy, manželi, přáteli a rodinou. Všechny se sice nějakým způsobem týkají zápletky, ale zároveň hází hlavní dějové linii klacky pod nohy a ta díky tomu ve své finální podobě působí dosti primitivně. A nezachrání to ani autorčina snaha celou dobu hrát na čtenáře boudu s tajemnou minulostí zavražděné, aby jej svedla z cesty.
Kroky vraha jsou jednoduchou detektivkou, která mi svým zpracováním připomínala seriály typu Ordinace v Růžové zahradě. Spousta jednoduchých postav, spousta vyhrocených vztahů, spousta nezáživných dialogů – a základ neslaný nemastný. Proti gustu žádný hever, ale v rámci pozitivní šeptandy jsem čekal propracovaněj­ší drama.