kniha » Relikviář
má v knihovně 4
hodnotilo: 10
83%
Relikviář Více vydání = více obálek.

Douglas J. Preston
Lincoln Child

Relikviář

série: Pendergast
díl v sérii: 2
kniha patří do světa: Aloysius X. L. Pendergast

Kategorie: thriller - horor

originální název: Reliquary
originál vyšel: 1997

vydání: Alpress (web) 2000; BB art (web) 2007; BB art (web) 2016

odkazy: 1x [info]


Informace / Anotace ke knize: Relikviář

Děj knihy se odehrává o osmnáct měsíců po událostech popsaných v knize Relikvie. Znovu se objevují záhadné vraždy. Způsob provedení připomene všem, kdo se zúčastnili boje s Mbwunem, události v Muzeu. Tentokrát se ale oběťmi vražd stávají bezdomovci žijící v opuštěných tunelech newyorské podzemní dráhy.
Do pátrání po Mbwunovi se pouští známý tým – agent Pendergast, podporučík D'Agosta, doktor Frock a doktorka Margo Greenová. V jedné z obětí poznávají Graga Kawakitu. Postupně odhalují, že Kawakita objevil několik semen rostliny, jíž se Mbwun živil, dokázal z rostliny izolovat drogu, díky které měl Mbwun obrovskou sílu a rychlost. Současně ale také zjistil, že droga umožňuje nezvykle rychlou regeneraci lidských tkání a prodlužuje lidský život. Aby její účinky prověřil, nabídl ji jako zcela novou omamnou látku narkomanům a bezdomovcům a začal ji také užívat, protože trpěl nevyléčitelnou chorobou páteře. Neuvědomil si ale, že droga vyvolává v lidském organismu i nevratné tělesné deformace. On sám i všichni, kdo drogu užívali, se postupem času změnili v Mbwuny.
Nikdo z týmu vyšetřovatelů ale nechápe, odkud se droga bere i po Kawakitově smrti. Při pátrání hluboko v newyorském podzemí v prostorách zapomenutého soukromého metra pro společenskou smetánku objeví agent Pendergast svatyni Mbwanů a rozhodne se zatopit podzemí z jezera v Central Parku. Těsně před zatopením se dostanou všichni znovu do podzemí a v tunelech u svatyně jsou svědky obřadu, při němž odhalí, kdo je vlastně novým producentem drogy a vládcem Mbwunů.

 

Externí odkazy:

[info] Legie