kniha » Rosemary má děťátko
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 5
90%
Rosemary má děťátko Více vydání = více obálek.

Ira Levin

Rosemary má děťátko

Kniha vyšla i pod názvem:
Rosemarino dieťa
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Tato kniha je částí i jiných knih: Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky

Kategorie: thriller - horor - fantaskní

originální název: Rosemary's Baby
originál vyšel: 1967

vydání: Odeon 1976; Ikar SK (web) 1993; Rybka Publishers 1997; Levné knihy KMa (web) 2001; Academia (web) 2009; XYZ (web) 2015

odkazy: 1x [info], 1x [film], 1x [ukázka], 2x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Rosemary má děťátko

V dramatu Rosemary má děťátko autor sugestivně líčí příběh mladé ženy žijící až doposud klidným životem. Rosemary a její nový manžel Guy se stěhují do nového apartmánu v New Yorku ve slavné Park Avenue, kde se spřátelí se starším párem v sousedství a žijí spokojený život.
Po čase se Guy s Rosemary rozhodnou mít dítě a mladá Rosemary prožívá běžné radosti a starosti nastávající maminky. Do světa Rosemary však záhy zasahují události, které se zdají narušovat její duševní rovnováhu. Zpočátku nevinné, zdánlivě bezvýznamné náhody a shody okolností se v její mysli začínají skládat v děsivý obraz, jemuž po dlouhou dobu nechce uvěřit. Objevuje se i nový problém – ochránit dítě, které čeká. Možná to ale nebude dítě, jenž bude potřebovat ochránit.
Její obavy jsou tím intenzivnější, čím více se blíží narození dlouho očekávaného dítěte. Jsou její zlé předtuchy, které okolí považuje za výplod choré mysli, reálné? Stala se skutečně obětí pečlivě propracovaného plánu samotného Satana? A pokud ano, kdo je do tohoto zlovolného scénáře zapojen? Komu ještě může důvěřovat? Co se stane s jejím dítětem?

 

Externí odkazy:

[info] Legie
[film] ČSFD film z roku 1968
[ukázka] XB-1
[recenze] MFantasy (Martina Ryšková)
[recenze] Naposlech.cz ( Ondřej Doubrava) - audiokniha