kniha » Špión, který se vrátil z chladu
v Top10 2 | má v knihovně 10
hodnotilo: 15
89%
Špión, který se vrátil z chladu Více vydání = více obálek.

John Le Carré

Špión, který se vrátil z chladu

Kniha vyšla i pod názvy:
Špion, který se přišel ohřát
Špion, který přišel z chladu

(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: George Smiley
díl v sérii: 3

Kategorie: thriller - špionážní

originální název: The Spy Who Came In from the Cold
originál vyšel: 1963

vydání: Dnes 1992; Mladá fronta (web) 2011; Argo (web) 2019

odkazy: 1x [film], 1x [recenze]


Komentáře:
lenivec  | ** 01.10.2013 16:21

Prekomplikované. Na začiatku som mal chuť knihu zahodiť. Bolo jasné, že nudné čítanie o schrachovaľej existencii má svoj ciel. Tým je"obrovská tajná akcia". Je to prvá kniha od Le Carrého, ktorú som čítal. 2/3 knihy ukazujú jeho štýl a asi aj jeho talent, ktorý ho určil do druhej ligy za Forsytha alebo Ludluma. Knihu odporúčam rozčítať, až keď je dosť času, aby sa čitateľ dostal cez prvú tretinu. Ináč hrozí, že nebude dôvod na návrat ku knihe.

trudoš  | ***1/2 01.01.2016 01:59

Příjemně útlá a svižná kniha se zápletkou, která odpovídá rozsahu. Tajný agent v touze po pomstě kývne na riskantní plán britských tajných služeb o proniknutí a destabilizaci tajné služby Východního Německa. Jako čtenář sledujete promyšlený sled rozhovorů a výslechů, které spějí k jedinému cíli – zničit celoživotního agentova nepřítele. Když jde ovšem o tajné služby, nikdy nemůžete očekávat, že vám známé skutečnosti jsou opravdu takové, za jaké je máte.
Špion, který se přišel ohřát je právem klasikou a funguje i po mnoha letech od svého vzniku. Na jednu stranu okouzlí neúprosnou a dusivou atmosférou studené války, na druhou stranu může ze stejného důvodu nudit. Záleží, co jste za povahu. John le Carré nestaví děj na akci, ale na dialozích, z nichž si postupně dáváte dohromady obraz komplikované mozaiky. Závěr románu pak už jen podtrhuje celkovou jemně bezútěšnou atmosféru celé knihy.