kniha » Ultimátum
má v knihovně 3
hodnotilo: 3
77%
Ultimátum

Vince Flynn

Ultimátum

Kategorie: thriller

originální název: Term Limits
originál vyšel: 1997

vydání: BB art (web) 1999


Komentáře:
lenivec  | **** 05.02.2011 11:47

Je to jeden z najlepších debutov v žánri. Kniha má populistický námet, ktorý Flynn dobre využil na pohltenie čitateľa. Ostatné už je len samozrejmosť. Klasické načrtnuté postavy, ktoré konajú v medziach žánru. Dĺžka knihy, ktorú autor nenaťahuje zbytočne, aby nestratila náboj. Otázka znie dá sa, želať viac? Áno. To však prišlo, až ďalšou knižkou od Flynna.

trudoš  | ***1/2 20.07.2019 09:43

První půlka bezvadná, druhá zbytečně překombinovaná, postrádající prvek napětí. A především: plná ultrapravicových rozhodnutí. Přičemž při scéně, kdy se hrdinové usnesou, že zabití prostopášníka není zločin, mi trošku běhal mráz po zádech. Jinak ale zdařilý thriller s výborným ústředním motivem, jen s dosti nešťastným zakončením – jako že vydírání ze strany spravedlivě rozhořčeného člověka je v pořádku, zatímco od údajně zfanatizovaného zločince už ne? Navíc Vince Flynn zapomněl, že je třeba mít i nějaké záporáky, takže s nimi vyrukuje až na poslední chvíli. Naneštěstí jde o takové lůzry, že snad ani nejde mluvit o padoušství.
Čte se to ovšem náramně, autor prostředí důvěrně zná a umí zaujmout i takovými detaily, jako je třeba hlasování v Kongresu. Co mu však kupodivu nefunguje, je vyšetřovací linie, kterou záměrně opomíjí, protože by mu jinak kompletně zrušila zápletku. Závěrečné idealizování tajných služeb pak vyznívá drobet komicky, ale tohle už holt k americkému stylu prostě patří.