kniha » Černé mapy
chce si přečíst 1 | má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Černé mapy

Peter Spiegelman

Černé mapy

série: John March
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní

originální název: Black Maps
originál vyšel: 2003

vydání: BB art (web) 2005


SERIE: John March
[1] Černé mapy
Informace / Anotace ke knize: Černé mapy

Kulisou Spiegelmanovy napínavé detektivky je prostředí takzvaného „úřednického zločinu“. Hlavní hrdina John March se vzdá práce v prosperující rodinné obchodní bance a nastoupí na místo šerifova pomocníka v malém venkovském okrsku na severu státu New York. Během vyšetřování jednoho z případů umírá za tragických okolností jeho manželka. John se po třech letech vrací na Manhattan a ve snaze uniknout žalu a navzdory očekávání své bohaté rodiny se věnuje práci soukromého detektiva pro advokátní firmu svého dávného přítele.

Ujímá se případu Ricka Pierra, úspěšného, cílevědomého podnikatele, který si vydobyl význačné postavení ve finančním světě. Anonymní vyděrač, podrobně obeznámený s okolnostmi Rickovy profesionální činnosti, po něm žádá nemalou sumu. Při podrobném studiu podkladů k případu proniká John do spletité sítě praní špinavých peněz, jež sahá do období před patnácti lety, kdy jeho klient pracoval pro velký finanční ústav s mezinárodní působností, a o jehož činnost se zajímá FBI a státní prokuratura.

Záhy zjistí, že Pierro není jedinou obětí, kterou si nemilosrdný vyděrač vyhlédl. Čím víc se však dovídá o minulosti Pierra a jeho manželky a o tajemstvích zahalených jejich naoko bezstarostným životem, tím víc pochybuje o bezúhonnosti svých klientů. Po konfrontaci s jedním z podezřelých, násilnickým psychopatem, se nakonec začne obávat jak o svůj život, tak o životy a kariéru svých nejbližších přátel.