kniha » Pařížská hrozba
má v knihovně 4
hodnotilo: 4
90%
Pařížská hrozba Více vydání = více obálek.

Robert Ludlum
Gayle Lynds

Pařížská hrozba

Kniha vyšla i pod názvem:
Parížska voľba
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Covert-One
díl v sérii: 3

Kategorie: thriller - špionážní

originální název: The Paris Option
originál vyšel: 2002

vydání: Domino (web) 2003; Ikar SK (web) 2003


SERIE: Covert-One
[1] Hádův faktor
[2] Projekt Kassandra
[3] Pařížská hrozba
[4] Altmanův zákon
[5] Lazarova vendeta
[6] Moskevský vektor
[7] Arktická mise
Informace / Anotace ke knize: Pařížská hrozba

Mohutná noční exploze změnila část vyhlášeného Pasteurova ústavu v hromadu sutin. Někteří vědci zahynuli, jiní utrpěli těžká zranění – ale tělo předního světového odborníka na výpočetní techniku Émila Chamborda nebylo vůbec nalezeno. I když se k pumovému útoku přihlásila jistá teroristická skupina, ve špionážních službách zavládlo podezření, že vědec byl unesen a bomba měla za cíl odvést pozornost.

Chambord pracoval na vývoji převratného molekulárního počítače, který by poslal veškerou současnou techniku do starého železa. Pokud by se jeho práce dostala do nesprávných rukou, stala by se nebezpečnou zbraní, jejíž použití by mělo katastrofální následky.

Do hledání zmizelého vědce i pachatelů bombového útoku se pouští doktor Jonathan Smith, podplukovník americké armády a člen tajné špionážní organizace Alfa. S pomocí kolegů a počítačového mága Martyho Zellerbacha postupně odhaluje tajný plán organizovaný z nejvyšších míst, který má za cíl změnit poměry v Evropě a zničit Spojené státy. S molekulárním počítačem by to nebylo nic tak složitého…