kniha » Rukojmí
chce si přečíst 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 4
85%
Rukojmí Více vydání = více obálek.

Robert Crais

Rukojmí

Kniha vyšla i pod názvem:
Rukojemnící
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Tato kniha je částí i jiných knih: Rukojmí / Nelítostný souboj / Hrady z písku / Dárce

Kategorie: detektivní

originální název: Hostage
originál vyšel: 2001

vydání: Metafora (web) 2004; Ikar SK (web) 2005

odkazy: 1x [film]


Informace / Anotace ke knize: Rukojmí

Bývalý vězeň a jeho slabošský bratr se nevědomky spolčí s psychopatem, jemuž k úplnému zešílení schází pouze onen příslovečný krůček. Když ovšem jednoho pozdního odpoledne skončí jejich pokus o vyloupení obchodu zběsilým násilím, vtrhnou neblazí hrdinové do domu v bohaté čtvrti a z jeho obyvatel – chlapce, dívky a jejich otce – si udělají rukojmí.
Na scénu vstupuje policejní náčelník Jeff Talley, bývalý krizový vyjednávač zvláštních jednotek SWAT. I on ale utíká před svou minulostí. Třebaže se mermomocí snaží zapomenout na největší ze svých selhání, je znovu vtažen do nervy drásajícího světa unesených a únosců. A brzy zjišťuje, že opravdová noční můra pro něj teprve začíná.
Walter Smith, držený ve svém vlastním domě jako rukojmí, totiž není jen tak obyčejným účetním, jak by se navenek mohlo zdát. Jeho dům skrývá tajemství, z nichž má husí kůži i jeden z nejobávanějších organizovaných zločinců, Sonny Benza
Talley dělá všechno pro to, aby situaci zvládl a zachránil všechny zúčastněné, ale brzy se z velitele celé akce stává vydíranou obětí. Jeho žena i dcera jsou uneseny a pod pohrůžkou jejich smrti kdosi Talleyho nutí k nezákonné spolupráci.
Má odmítnout a pomoct cizímu člověku a jeho dětem? Anebo se má spolčit se zločinci a zachránit vlastní rodinu? Zdá se, že obojí se mu podařit nemůže, ale přesto se Talley pouští do riskantní hry, v níž nesmí věřit nikomu, jen sám sobě. Jeho jedinými pomocníky jsou malý kluk, zpola vybitý mobil, instinkt zkušeného policisty a neskutečná odvaha. Proti němu stojí nelítostní zločinci, nepraví agenti FBI, úplatní policisté a příliš rychle letící čas…

Autor napínavých kriminálních románů Anděl zkázy, L. A. rekviem a Tajemná řeka se vrací na scénu s ještě napínavější a promyšlenější detektivkou. Rukojmí potvrzuje, že předchozí úspěch jeho románů nebyl žádnou náhodou. Jde totiž o dílo, které se čte doslova jedním dechem.

 

Externí odkazy:

[film] CSFD