kniha » Dnes večer jsem se rozloučila
má v knihovně 2
hodnotilo: 3
80%
Dnes večer jsem se rozloučila Více vydání = více obálek.

Michael Koryta

Dnes večer jsem se rozloučila

Kniha vyšla i pod názvem:
Posledná noc
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Lincoln Perry a Joe Pritchard
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Lincoln Perry a Joe Pritchard

Kategorie: detektivní

originální název: Tonight I Said Goodbye
originál vyšel: 2004

vydání: Slovenský spisovateľ (web) 2010; Knižní klub (web) 2010


Komentáře:
lastmanontheearth  | ***1/2 23.03.2012 13:12

Je to „jenom“ řemeslo, ale poctivě odvedené řemeslo (byť ne všechno tu funguje jak má, což se ale dá od debutu, navíc dvacetiletého autora, čekat). Jsem zvědavý, jak si Koryta povede v dalších knihách a jestli třeba přidá nějakou nadstavbu. Potenciál pro to má.

illy  | **** 02.10.2012 19:23

Vlakovka. Velmi solidně napsaná a čtivá. Prvních 60 stran jsem si říkal že půjde o tuctovku, pak jsem byl ale vtažen do děje a zbytek zhltnul na jeden zátah. Neočekávejte žádné rafinovanosti a překvapení, vše je v podstatě tak jak tušíte. Je třeba podotknout že je to prvotina tehdy dvacetiletého autora. A kdybych ji četl v rámci nejaké soutěže škrábalů do jednadvaceti let – dám i plný počet. Talent, který se (doufám) bude rozvíjet a já se těším na další book.

trudoš  | ****1/2 01.01.2016 01:14

Solidní zápletka, sympatické postavy, řemeslně zvládnuté dialogy, to vše v duchu moderní drsné školy. Výborně tu funguje chemie mezi duem soukromých detektivů, z nichž jeden odešel od policie, protože měl průser a druhý odešel prostě do důchodu. Román zbytečně nekomplikuje milostná zápletka (která tu nakonec přeci jen je, ale přijde až v druhé půlce a zas tolik naštěstí nepřekáží) a navíc příběh okořeňují kvalitní akční scény. Co víc si přát? Kdo si oblíbil humor Roberta Craise nebo Tima Cockeyho (případně jeho alter ega Richarda Hawkeho), rozhodně ať si Michaela Korytu nenechá ujít. Stojí za to všema deseti.