kniha » Triptych
má v knihovně 7
hodnotilo: 12
93%
Triptych Více vydání = více obálek.

Karin Slaughter

Triptych

série: Will Trent
díl v sérii: 1

Kategorie: detektivní - thriller

originál vyšel: 2006

vydání: Domino (web) 2007; Domino (web) 2013


Komentáře:
trudoš  | ***1/2 22.12.2018 12:19

Slušně zkomponovaný thriller pro velký holky. Karin Slaughter dělá s poměrně zajímavou zápletkou psí kusy, když se jí snaží umělecky rozšířit o různé emoční stránky. Přitom by příběh mohl být klidně o sto stran kratší, a hlavní dějové osy by se to nijak nedotklo. O tom svědčí fakt, že vše podstatné se odehraje v první polovině, a pak se jen čeká, než vyšetřovatelům docvakne jednoduchá rovnice. Zachraňujete to však vypsaný sloh, na němž je znát, že začátky má autorka za sebou. Nucená potřeba šokovat brutálními zločiny ovšem celé věci moc nepřidává, ale beru, že podobné kousky jsou z komerčního hlediska nezbytné, nemá-li člověk v rukávu jiné karty.
Samotná postava Willa Trenta je pak šmodrchanicí rozervané minulosti a nejisté budoucnosti. Chytrý i citlivý detektiv, co má jizvy na duši a nebojí se je použít. Tady je znát jak moc jde o hrdinu, psaného ženskou rukou, což mi doteď přijde jako škoda. Sukně by v tomto případě fungovala mnohem autentičtěji. Bráno z pohledu čtenáře, ne čtenářky.

Jana677  | **** 04.04.2019 15:52

Ale jo… Zatímco sérii „Grant County“ jsem vzdala po prvním dílu, jelikož mi hlavní hrdinové šplhali na nervy, Will Trent si získal více mých sympatií. Sice žlázy traumatizovaného vyšetřovatele produkují nadbytek estrogenu a zase tady máme „nechci tě/chci tě/nechci tě“ problémy, přesto komplikovaná chemie postav má své hlubší opodstatnění a slibný potenciál. Charaktery jsou pečlivě vypiplané, zápletka je řádně krutá, padouši jsou odporní až hanba, jakési drobné záblesky lidskosti jim však autorka neupírá. Detektivní složka románu úplně nefunguje, tady hrají prim emoce, instinkty a impulzivní skutky, ovšem pokud máte rádi psychologické thrillery a nejste cimprlich ohledně brutálnějších scén, „Triptych“ by se vám mohl trefit do vkusu.
Vykousnu sem osm krví ulepených a budu doufat, že nám příště paní spisovatelka Willa Trenta trochu pochlapí. A chci více šéfové Amandy, zdá se být zábavně sarkastickou mrchou :-) 75%